Cylinder B
SKU
uni-icsm-0066
Categories: Ceiling Surface, Waterproof
The B models is a range of compact led surface mounted downlights for indoor use, offers great versatility, can be used for ambient light and accent light .Made of pure aluminum, with a built in high quality internal driver, a specially designed reflector and antiglare glass diffuser .This collection offers an adaptable creation that provides diffused or direct/indirect light and can be mounted vertically or horizontally
| Power | 3W, 7W, 12W, 18W, 25W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None, TRAIC |
| Light Technology | COB, DOB |
| LED Efficacy | 110 lm/W |
| Viewing angle | 120° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | Ø113×70, Ø157×80, Ø190×90, Ø65×65, Ø75×65 |
| Body Color | Black, White, Gold |
| Material | Aluminium |
| IP | 54 |
Cylinder B
SKU
uni-icsm-0066
Categories: Ceiling Surface, Waterproof
| Power | 3W, 7W, 12W, 18W, 25W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None, TRAIC |
| Light Technology | COB, DOB |
| LED Efficacy | 110 lm/W |
| Viewing angle | 120° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | Ø113×70, Ø157×80, Ø190×90, Ø65×65, Ø75×65 |
| Body Color | Black, White, Gold |
| Material | Aluminium |
| IP | 54 |














