Magnetic Book 360
The book 360 is a professional-grade LED spotlight that is easy to direct the light with a soft and smooth light distribution. It is perfect for use in locations where high-quality lighting is required. With its long lifespan and low power consumption, the book 360 is an excellent choice for any application.
| Power | 10W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | YES |
| Light Technology | SMD |
| LED Efficacy | 140 lm/W |
| Viewing angle | 120° |
| CCT | 2700, 3000, 4000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 100x20x80 |
| Body Color | Black, White |
| Material | Aluminium |
| IP | 40 |
Uniforma`s magnetic track light is a versatile and easy-to-use lighting system that can be customized to fit any space. The track light can be cut every 10cm, so it can be tailored to fit any size or shape . It is also dimmable, making it perfect for creating the perfect mood lighting. Plus, with the DALI and PLC options, it can be easily controlled and monitored remotely.
Magnetic Book 360
| Power | 10W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | YES |
| Light Technology | SMD |
| LED Efficacy | 140 lm/W |
| Viewing angle | 120° |
| CCT | 2700, 3000, 4000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 100x20x80 |
| Body Color | Black, White |
| Material | Aluminium |
| IP | 40 |
Uniforma`s magnetic track light is a versatile and easy-to-use lighting system that can be customized to fit any space. The track light can be cut every 10cm, so it can be tailored to fit any size or shape . It is also dimmable, making it perfect for creating the perfect mood lighting. Plus, with the DALI and PLC options, it can be easily controlled and monitored remotely.








