Papiro Wall
SKU
uni-iwsm-050
Category: Wall Surface
Papiro is a modern, abstract lamp that comes in two sizes for hanging and one size for wall surface mounting. The suspended option can be used as a single lamp or ordered in sets of combinations. The wall option combines a stainless steel mirror background making this model unique and original. Papiro is an elegant, minimalist light that will add sophistication to any room. It’s perfect for homes, businesses, and hotels alike!
| Power | 5W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None |
| Light Technology | High Power |
| LED Efficacy | 155 lm/W |
| Viewing angle | 360° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 190x105x250 |
| Body Color | Black, White, Gold |
| Material | Aluminium |
| IP | 40 |
Papiro Wall
SKU
uni-iwsm-050
Category: Wall Surface
| Power | 5W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None |
| Light Technology | High Power |
| LED Efficacy | 155 lm/W |
| Viewing angle | 360° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 190x105x250 |
| Body Color | Black, White, Gold |
| Material | Aluminium |
| IP | 40 |





