Pit
SKU
uni-iwsm-1005
Category: Wall Surface
Pit is a LED wall light that can be used to create ambience lighting. Usually used in combination of minimum two, and each light has its own independent driver . This makes it easy to create your own composition and arrangement on the wall. You can adjust the brightness to your liking. When not in use, Pit turn into a piece of art by displaying it on the wall in any way you choose, with its sleek design and special color palette.
| Power | 13W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None |
| LED Efficacy | 140 lm/W |
| Light Technology | SMD |
| Viewing angle | N/A |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 230x230x28 |
| Body Color | Black & Wood, White & Wood, Black, White, Gold, Antique |
| Material | Aluminium |
| IP | 20 |
Pit
SKU
uni-iwsm-1005
Category: Wall Surface
| Power | 13W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None |
| LED Efficacy | 140 lm/W |
| Light Technology | SMD |
| Viewing angle | N/A |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 230x230x28 |
| Body Color | Black & Wood, White & Wood, Black, White, Gold, Antique |
| Material | Aluminium |
| IP | 20 |
















