Plano
SKU
uni-iwsm-0805
Category: Wall Surface
The Plano Model by W. Roberto is a decorative wall light that offers up and down lighting effect as well as ambiance lighting for your living space. It comes in standard finishes of white and black, but can also be made with custom colors to fit your needs. An elegant piece of art, the Plano Model provides functional design while retaining timeless beauty..
| Power | 10W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | TRAIC |
| LED Efficacy | 125 lm/W |
| Light Technology | COB |
| Viewing angle | 45° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 500x70x70 |
| Body Color | Black & Gold, Black & Wood, White & Wood, Black, White, Antique |
| Material | Aluminium |
| IP | 20 |
Plano
SKU
uni-iwsm-0805
Category: Wall Surface
| Power | 10W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | TRAIC |
| LED Efficacy | 125 lm/W |
| Light Technology | COB |
| Viewing angle | 45° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 500x70x70 |
| Body Color | Black & Gold, Black & Wood, White & Wood, Black, White, Antique |
| Material | Aluminium |
| IP | 20 |











