Rain Chandelier
SKU
uni-c-515
Category: Ceiling Hanging
This modern abstract chandelier add a touch of luxury sure to impress.is perfect for very high ceilings, stairs rooms, and hotel lobbies. The 45 wires lenght can be customized to fit your space, and the impact it creates is truly glorious.
The base of the chandelier also can be custom designed according the size, shape, color for the project needs.
| Power | 58W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None |
| Light Technology | High Power |
| LED Efficacy | 150 lm/W |
| Viewing angle | 60° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 1200x350x1000 |
| Body Color | Black, White, Gold |
| Material | Aluminium |
| IP | 40 |
Rain Chandelier
SKU
uni-c-515
Category: Ceiling Hanging
This modern abstract chandelier add a touch of luxury sure to impress.is perfect for very high ceilings, stairs rooms, and hotel lobbies. The 45 wires lenght can be customized to fit your space, and the impact it creates is truly glorious.
The base of the chandelier also can be custom designed according the size, shape, color for the project needs.
| Power | 58W |
|---|---|
| Voltage | |
| Dimming | None |
| Light Technology | High Power |
| LED Efficacy | 150 lm/W |
| Viewing angle | 60° |
| CCT | 2700, 3000, 4000, 6000 |
| CRI min. | 80, 90 |
| L x W x H (mm) | 1200x350x1000 |
| Body Color | Black, White, Gold |
| Material | Aluminium |
| IP | 40 |










